חג שמח גם לניצולי השואה באשקלון

מאירים את החג לקשישים ולניצולי שואה

היוזמה במסגרת פרויקט ‘ושמחת’ הכולל ביקורי מתנדבים בבתי אזרחים ותיקים עריריים וניצולי שואה בחגי ישראל

ביום ראשון, נר ראשון של חנוכה, התאספו כ-300 מתנדבים, פעילים מהשכונות ועובדות סוציאליות ובני משפחותיהן, ברחבת ‘יד לבנים’ להדלקת נרות משותפת.

בסיום הטקס, שנערך במעמד מ”מ ראש העיר, סופיה ביילין, סגני ראש העיר דורון נקשרי ומיריי אלטיט, המשנה לראש העיר, איתי סהר, חברי המועצה, יורם גניש ואלכס גרינברג ומנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, מזל לוי, חולקו המתנדבים לצוותים ויצאו לבתי האזרחים הוותיקים בעיר, מצוידים בערכות שכללו: חנוכייה, נרות, סופגניות, משחקים וסביבונים, על מנת שלכל אזרח ותיק תהיה את האפשרות לקיים את מצוות הדלקת נרות חג החנוכה באווירת אחדות משמחת ומרגשת.

סגן ראש העיר בתואר, דורון נקשרי, הצטרף לאחד הצוותים ויחד הם הדליקו נרות בביתה של דינה תורג’מן, אזרחית ותיקה שנולדה בפיליפינים ואיבדה את מרבית משפחה בהתקפות צבא ארצות הברית על הירושימה. מאז עלייתה ארצה, גרה באשקלון, עבדה כמורה לאנגלית וחינכה דורות רבים. לביקור זה הצטרפו גם מנהלת אגף הרווחה, מנהלת בית המתנדב וצוות מנהלות המחלקה לאזרחים ותיקים: אורלי בילנסקי, אורית גבריאל וילנה מקסימצ’וק.

“פעילותם של המתנדבים למען הזולת נארגת למסכת נפלאה ומרשימה המייצגת את דמותה היפה של החברה בישראל בכלל והעיר אשקלון בפרט. המעורבות החברתית והאחריות ההדדית למען הזולת מהווים את הבסיס האיתן לאיכות חיים בקהילה, ומטביעים את חותמם על אופייה”, אמר נקשרי.

מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, מזל לוי, לא הסתירה את התרגשותה ובירכה את הגברת דינה באריכות חיים, בריאות איתנה וחג חנוכה שמח. “אני מברכת על הפרויקט הייחודי שאליו נרתמות עובדות ובני משפחותיהן מחוץ למסגרת העבודה, בהתנדבות מלאה, במטרה להעניק ללקוחות האגף הוותיקים חוויה משפחתית מעצימה ומרגשת”, אמרה.

מנהלת בית המתנדב, חגית קוטרו, הודתה למאות המתנדבים שבאו לשמח את הקשישים וציינה שבמעשה זה הם מביאים המון אור ושמחה לבתיהם. “בביקורם אצל הקשישים הם מצליחים להאיר ולתת להם תקווה גדולה לחיים מוארים וטובים יותר ולו לרגע אחד”.

לפרויקט שותפים: חב”ד, מנהלות השכונה, פעילים מהשכונות, כפר הסטודנטיות ש”י, מפעל קרלסברג, שותפות אשקלון בולטימור, יחידת החילוץ ‘מגן’, לאורו נלך, הקרן

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

ביקור השר באשקלון

Share this on WhatsApp שר העלייה והקליטה אופיר סופר בביקור באשקלון הבוקר, חמישי, 27.04.2023, הגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.