טסלה הפכה היום למכונית החשמלית הנמכרת ביותר בישראל

פחות מ-3 חודשים אחרי שנפתחה

בפני הישראלים האפשרות להזמין

Tesla, היא הופכת למכונית

החשמלית הנמכרת ביותר בישראל

זה היה מהיר: הבוקר (א’) עגנה בנמל אשדוד אוניית ענק שיצאה משנגחאי בסין עם מטען נחשק במיוחד: יותר מ-1,000 מכוניות טסלה, אשר יימסרו לרוכשים המאושרים בגל המסירות השני של טסלה בישראל. המספר המרשים הזה מסתיר מאחוריו עוד כמה נתונים מעניינים בנוגע לחדירה המהירה במיוחד של טסלה בישראל.

ביום אחד הגיעו יותר רכבים חשמליים מכל מה שנמכר ב-2020

כאמור, הבוקר החל תהליך הפריקה של יותר מ-1,000 רכבי טסלה (כ-1,500 על פי דיווח של כלכליסט) שהגיעו מסין. המשלוח הקודם של טסלה, שכלל קצת יותר מ-200 רכבים, כלל רק רכבים שהורכבו בארצות הברית, אך המשלוח שעגן הבוקר הוא גם המשלוח הראשון של החברה לישראל, שכולל רכבים אשר הורכבו במפעלי החברה בסין.

אמנם מדובר באותו הרכב שמורכב במפעלים הרשמיים של החברה, אך עדיין ישנם מספר הבדלים קלים בעיצוב הרכבים (בעיקר בדלתות) וחשוב מכך – בסוללה שבתוכם. בעוד רכבי טסלה בארצות הברית מגיעים עם סוללת ניקל-קובלט (חומר שנוי מאוד במחלוקת), הרכבים הסיניים מגיעים עם סוללת ליתיום-ברזל-פוספט נטולת קובלט. אלו שוקלות מעט יותר ומספקות ביצועים מעט פחות טובים בטמפרטורות נמוכות (נושא פחות בעייתי בישראל). מלבד העובדה שהמשלוח הגיע מסין עצמה, גם מאגר המידע הממשלתי מאשר שמדובר ברכבים תוצרת סין, כאשר נכון למועד כתיבת שורות אלו כל הרכבים הללו הם מסוג Model 3

עם זאת, זהו ממש לא ההישג היחידי שטסלה רושמת הבוקר בישראל: על פי דו”ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסם בשבוע שעבר, בשנת 2020 היו על כבישי ישראל כ-2,783 רכבים חשמליים. מתוכם, עלו ב-2020 על הכביש 1,587 רכבים חדשים, מה שאומר שבצירוף המשלוח שעגן הבוקר, טסלה הפכה ליצרנית הרכב החשמלית הנמכרת ביותר בישראל, כאשר ה-Model 3 הפך הבוקר לדגם החשמלי הנמכר ביותר בישראל. בנוסף, טסלה לא חשפה פרטים בנוגע לכלי רכב שהוזמנו אך טרם הגיעו לרוכשים.

ההישג המרשים הזה – ללא הצעות הליסינג וההנחות שאוהבים הישראלים להוציא מהיבואנים – מגיע פחות מ-3 חודשים מאז שטסלה פתחה את ההזמנות ללקוחות הישראליים, ופחות מחודש וחצי מאז שהרכב הראשון שלה נמסר בישראל. חשוב לזכור שאמנם מחירי ההשקה של טסלה הפתיעו רבים לטובה, אולם הם עלו מאז, ועדיין, ניתן להזמין ולרכוש כלי רכב חשמליים זולים יותר, ובכל זאת, הישראלים, כך נראה, מצביעים טסלה.
בשבוע שעבר הכתה טסלה את התחזיות של האנליסטים, ודיווחה כי מסרה 185 אלף מכוניות ברבעון הראשון של 2021, זאת לעומת התחזיות בוול סטריט, שעמדו על 177 אלף כלי רכב בלבד.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

8 חודשי עבודות שירות נגזרו על הגננת שולמית צרפתי שהורשעה בתקיפת פעוט

Share this on WhatsApp בית המשפט השלום באשקלון השית על הגננת שולמית צרפתי עונש של 8 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.