לזכרם

הונחה אבן הפינה להקמת האנדרטה להנצחת נפגעי פעולות האיבה באשקלון:

בטקס מרגש ומכובד, שנערך ביום א’ , ברחבת בית ‘יד לבנים’, הונחה אבן הפינה להקמת האנדרטה, הראשונה מסוגה, לזכרם של נפגעי פעולות האיבה תושבי אשקלון.

השתתפו בטקס, ראש העיר, תומר גלאם, מ”מ ראש העיר, סופה ביילין, סגן ראש העיר ויו”ר הוועדה להנצחת נפגעי איבה, הרב יעקב אביטן, סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט, חברי המועצה, אפי מור, איתי סהר, יעקב חוטובלי, מישל בוסקילה, שי רובין, יוחאי יפרח ושרה זכריה, מנהל סניף ביטוח לאומי באשקלון, יוסי כהן, המשפחות השכולות, חברי הוועדה, יו”ר אגודת אמני אשקלון, מיקי בנאי, האמן ומעצב האנדרטה, קדם מירון ומכובדים נוספים.
הטקס כלל קריאת תהילים מפי הרב אביטן, קטע מוזיקלי של להקת ‘חוף ימים’, ברכות והנחת אבן הפינה – מגילת היסוד.
לדברי האמן, בבסיס הפסל דימוי של אש המהווה סמל כפול. האחד, מסמל זיכרון ולכן פסל זה מזכיר נר זיכרון. השני, מסמל כאב שאינו חולף. כאב שאותו חווים לא רק המשפחות השכולות, אלא כל אזרחי ישראל.
ראש העיר, תומר גלאם: “אנחנו מניחים היום את אבן הפינה להקמת האנדרטה להנצחת יקיריכם, אנדרטה שתשמש עדות דוממת לזיכרון החי הפועם בלבכם, אנדרטה שתהווה סמל לערבות ההדדית ולסולידריות החברתית אך גם עדות ניצחת למחיר היקר שאנחנו משלמים על קיומנו כאן, בארץ ישראל. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות למענכם, להבטיח ששמם וסיפורם של תושבי אשקלון, קורבנות הטרור האכזר, לא יימחה ולא יישכח”.
סגן ראש העיר ויו”ר הוועדה, הרב יעקב אביטן, הודה לראש העיר על נחישותו להוצאתה לפועל של האנדרטה והוסיף: “האנדרטה לזכרם של נפגעי פעולות האיבה, מוצבת בסמוך לבית ‘יד לבנים’, לזכרם של חללי צה”ל, בכדי לומר שהדמים אחד הם. אין הבדל בדם שנופל על תקומת המדינה”.

צילום: דוברות עיריית אשקלון.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

ביקור השר באשקלון

Share this on WhatsApp שר העלייה והקליטה אופיר סופר בביקור באשקלון הבוקר, חמישי, 27.04.2023, הגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.