מבולטימור לאשקלון

משלחת מהקהילה היהודית בבולטימור מבקרת בימים אלו באשקלון במסגרת 75 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל; במסגרת הביקור, צבעו חברי המשלחת מיגוניות שנתרמו על ידי הקהילה בבולטימור; לינדה הורוביץ, אחת ממייסדות השותפות: “אנחנו גאים בדרך שבה אשקלון מתמודדות עם המצב הבטחוני”

בנובמבר הקרוב יציינו אשקלון ובולטימור 20 שנה לשותפות ביניהן שרק הולכת וגוברת מידי שנה. רגע לפני יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל, הגיעה לעיר משלחת גדולה של 50 חברים, עבור חלקם זהו ביקור ראשון בישראל וחלקם ביקרו בעיר מספר פעמים.

חברי המשלחת עודכנו כי רק לפני שבועיים הייתה הסלמה ביטחונית במהלכה נשמעה אזעקה בעיר. חברי המשלחת סיירו באזור הדרומי של העיר, סמוך לתחנת הכח רוטנברג, וקיבלו סקירה מקב”ט העיר, אדיר שי, על הערכות והתנהלות העיר בחירום. “אנחנו כאן בשבילכם, אתם לא לבד” אמרה לינדה הורוביץ, אחת ממייסדות השותפות, “אנחנו גאים בדרך שבה אשקלון מתמודדות עם המצב הבטחוני”.

נשיא הקהילה היהודית בבולטימור, מארק טריל, אמר: “הפכנו למשפחה, קהילה אחת משני צדי האוקיאנוס. השותפות חזקה ומשמעותית לשתי הקהילות ויש קשרים רבים בין אנשים ומשפחות בשתי הקהילות”.

מנהלת השותפות, סיגל אריאלי, הוסיפה: “המשלחת שהגיעה השבוע לאשקלון, היא אחת ממשלחות רבות שחוזרות לארץ אחרי שנים של קורונה שלא אפשרו מפגשים כאלה. העיר אשקלון מקבלת בברכה ואהבה את החברים מבולטימור”.

בולטימור היא העיר התאומה של אשקלון ויש בה קהילה יהודית ענפה וחזקה. במסגרת השותפות, מתקיימים שורה של תוכניות משותפות והדדיות בתחומי התנדבות, חינוך, רווחה, תיירות ופיתוח כלכלי. בין היתר פועלת בעיר, מזה שנים, קרן הלוואות קטנות של הסוכנות היהודית והקהילה היהודית של בולטימור המעניקה הלוואות לעסקים באשקלון.

המשלחת הגיעה לשמונה ימים. מלבד אשקלון, יבקרו חברי המשלחת גם בתל אביב, בגולן ובירושלים. באשקלון ביקרו חברי המשלחת במרכז קליטה בית קנדה, שמעו על פעילות הסוכנות היהודית בתחום קליטת עולים חדשים וצבעו את המיגוניות שנתרמו על ידיהם. לאורך השנים ועל רקע מצבי החירום בעיר, תרמה הקהילה בבולטימור טלפונים לוויינים, רכבי חירום, אפודים לצוותי חירום, תקציבים להפגות לנוער וכאמור מיגוניות.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

מתגייסים לירוק זית

Share this on WhatsApp חדש באשקלון: תכנית לשילוב תלמידות בשירות טכנולוגי בצה”ל –  Nitzanim FF  שיתוף פעולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.