ניצלה את ניצול השואה


פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בב”ש כתב אישום נגד ענת דיין, תושבת אשקלון בת 47, אשר גנבה סכום של למעלה מ-600,000 ¤ מניצול שואה עיוור בן 83, עת הועסקה בביתו.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו”ד גיורא חזן, במשך תקופה של כ-3 שנים, בין השנים 2019-2016, עבדה הנאשמת בביתו של הקשיש כעוזרת במשרה חלקית ותפקידה היה לסייע לו בעניינים כספיים, תשלום למטפלת, קניות מזון, קריאת מסמכים וכד’. במסגרת תפקידה, הייתה לנאשמת גישה מלאה לכרטיס האשראי של המתלונן ומאחר והמתלונן עיוור, מסר המתלונן לנאשמת את הקוד הסודי על מנת שהיא תמשוך עבורו סכומי כסף במזומן.

מיד לאחר תחילת העסקתה, עשתה הנאשמת שימוש בכרטיס האשראי של המתלונן ללא אישורו וידיעתו ורכשה עבורה בסכום שעמד על כ- 200,000 ¤ בחנויות בגדים, סופרמרקטים שונים, בחנות למוצרי טיפול בחיות בית, ועוד. כמו כן, משכה הנאשמת סכומי כסף מזומן הגדולים במידה ניכרת מהוצאותיו הרגילות של המתלונן וחלק מן הכספים נטלה לידיה.

מכתב האישום עולה, כי הנאשמת, אשר הבינה כי מעשיה עלולים להתגלות, ניסתה לאזן את חשבונותיו של המתלונן, ובייחוד את חשבון האשראי ההולך ומצטמק, באמצעות הפקדת כסף במזומן, ממקורות שונים, וכן בהעברה בין החשבונות.  במסגרת זו, גנבה הנאשמת פנקס שקים של המתלונן, זייפה את השקים בכך שמילאה את פרטיהם וחתמה בחתימה הנחזית להיראות כחתימתו של המתלונן, מסרה את הצ’קים בבתי עסק שונים, וקיבלה טובין שונים או סכומי כסף. בנוסף, פרטה הנאשמת 13 שקים בצ’נג’ וקיבלה עבורם במזומן סכום של 73,100 ¤, אותם הפקידה בחשבון האשראי של המתלונן על מנת לנסות ולהביאו לידי איזון ולמנוע את גילוי השימוש ההולך וגדל שעשתה בכרטיס האשראי.  

בנובמבר השנה, התגלו מעF9יה של הנאשמת על ידי בנו של המתלונן, ועבודתה הופסקה במעשיה, גנבה הנאשמת מידי המתלונן שהיה מעבידה בתקופה הרלוונטית, באמצעות שימוש בכרטיס האשראי, משיכת מזומן ושימוש בשקים, סכום כולל של כ- 623,100 ¤.התיק נחקר על ידי יח’ הונאה דרום במשטרת ישראל.כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירות של גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף.

הפרקלי

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

מחזירים את השעון המיתולוגי לחיים

Share this on WhatsApp עכשיו במרכז אפרידר: היסטוריה – מחזירים את השעון המיתולוגי לחיים במסגרת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.