סוכות באשקלון – פסטיבל מסע בזמן

הפסטיבל – שיתוף פעולה של עיריית אשקלון, רשות העתיקות והמועצה לשימור אתרים – הכניסה חופשית

עיריית אשקלון, רשות העתיקות והמועצה לשימור אתרים, מזמינות את הציבור ל”מסע בזמן” – פסטיבל שימור אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים בחול המועד סוכות.

במסגרת פסטיבל “מסע בזמן”, שיתקיים בתאריכים 11-12.10.22 יהנו המבקרים מחוויה מיוחדת ומרהיבה במגוון אתרים היסטוריים הפזורים ברחבי העיר. כך, למשל, יוכלו המבקרים ליהנות מסדנאות שונות ובהן הכנת פסיפס ויצירת מטבעות עתיקים, פיסול קנקנים, סדנאות בנושא איכות הסביבה ועוד הפתעות רבות.

כמו כן, יתקיימו בעיר סיורים קולינריים וסיורים היסטוריים, בשעות הבוקר והערב, בעיר העתיקה של אשקלון ובמגדל, בהם יחשפו המבקרים לסיפורים שונים – ובהם סיפור שחרורה של אשקלון ומה השאירו מאחוריהם הבריטים, לסיפור פסל שעוני השמש של תומרקין, לפארק עיר היין החדש-עתיק, לקזינו שפעל באשקלון, לחצר הסרקופגים, לקבר השייח’ עוואד, ולרצפת פסיפס מרהיבה שעברה שימור, ועוד.

אשקלון היא אחת מהערים החשובות והעשירות באגן המזרחי של הים התיכון. ראשיתה לפני כ – 10,000 שנים, ומאז ועד היום, חיו בה עמים רבים בתקופות שונות.


מקור שמה של אשקלון מהמילה שקל, המוכרת לכולנו. חשיבותה של העיר כאזור מעבר אסטרטגי מדרום לצפון – לצד הנמל הימי, מקורות המים

והאדמות החקלאיות בה, הביאו לפריחה ולשגשוג של אשקלון לאורך התקופות. דרך הנמל הימי של אשקלון, הגיעו מוצרי יוקרה, וסחורות ומארץ

ישראל יוצאו לכל רחבי העולם העתיק – יין, שמן, כופר (חינה) ואפילו בצלי השאלוט. לא סתם, מוזכרת אשקלון בקינת דוד – “חוצות אשקלון”, כעיר מסחר עם שוק מפורסם. 

בשנתיים האחרונות, עיריית אשקלון מבצעת מהפכה של ממש בתחום שימור האתרים הקדומים,  וממש בימים אלו, ממצאים רבים ברחבי העיר עוברים שימור ושחזור, על מנת להנגיש אותם לקהל הרחב. בעירייה רואים בתחום הזה מנוף ערכי, חינוכי, קהילתי, כלכלי וכמובן תיירותי, לעיר אשקלון בפרט ולארץ ישראל בכלל.

הפסטיבל בשיתוף רשות העתיקות והמועצה לשימור אתרים.

הפעילויות במוקדים השונים ללא תשלום. הסיורים בתשלום של 10 שקלים בלבד. פרטים נוספים באתר עיריית אשקלון.

ראש העיר, תומר גלאם: “לעיר אשקלון היסטוריה עשירה ומופלאה של אלפי שנים וזה מעורר השראה לראות את העבר והעתיד של העיר מתמזגים יחד. אני מזמין את תושבי העיר ומבקרים מכל רחבי הארץ להגיע לאשקלון, להיחשף לאוצרות שטומנת בחובה העיר וליהנות מפסטיבל ראשון מסוגו בישראל, מהנה ומרתק לכל המשפחה. בואו בהמוניכם״.

סגנית ראש העיר והממונה על שימור אתרים היסטוריים, מיריי אלטיט: ” פסטיבל השימור הראשון מסוגו בישראל שיתקיים בחול המועד סוכות בעיר אשקלון יאפשר למבקרים בו לנסוע בזמן ולעבור בין האתרים ההיסטוריים השונים שהיוו ציר תרבות מרכזי בהיסטוריה המפוארת של העיר. פסטיבל ״מסע בזמן״ יקיים סדנאות, סיורים היסטוריים, סיורים קולינריים, בתים פתוחים, מופעים ועוד. אני רוצה להודות לרה”ע, תומר גלאם על התמיכה ולקרוא לתושבי העיר אשקלון והסביבה לבוא לבקר וליהנות מפסטיבל שימור שטרם נראה כמותו בעיר.”

מנהל רשות העתיקות, אלי אסקוזידו: “רשות העתיקות רואה בעיר אשקלון את חוד החנית בהצגת ערכי מורשת לציבור. אני מאמין שכלל הערים ילמדו ממנה כיצד משלבים חדש עם עתיק, ומכניסים ערך מוסף למרחב הציבורי. בימים אלה, מתקיימים ברחבי העיר אשקלון  ובגן הלאומי שבה, שלל מיזמים משמעותיים, להנגשה עכשווית ומזמינה של המורשת המפוארת של העיר, לרווחת קהל הרחב. בפסטיבל מסע בזמן, אנחנו מזמינים את כולם לקבל הצצה לעשיה החדשה, ולנדוד בזמן מהעתיק לחדש.”

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

חופי הים באשקלון – נקיים מאוד

Share this on WhatsApp החופים באשקלון – נקיים מאוד כך ע”פ מדד ‘חוף נקי’ של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.