פסטל:טעמים מעולם אחר

יש לכם אירוע משמעותי? רוצים לפנק את האורחים  בכריכים צבעוניים וטעימים? עוגות אישיות ומיוחדות?אין ספק שפסטל פריז הוא הכתובת!  האיכות* השירות* הטעם* פריז זה כאן. תבואו.סיפור משפחתי בטעם טוב! /אילת טפירו 

תרבות האירוח בישראל עברה שדרוגים רבים מאז הימים שבהם הסתפקו במזון צנוע ואחיד למדי. ככל שישראלים הסתובבו בעולם ורצו לשחזר טעמים כך גם המסעדות, בתי הקפה ואולמות האירועים מיהרו ליישר קו עם הטעמים הנרכשים. עם זאת, למרות ההתלהבות מחידושים קולינריים, עדיין לוקח זמן לשכנע ישראלים לשנות קונספט של אירוח באירועים שלהם וליהנות גם מקייטרינג שמציע משהו אחר לגמרי.

את השיעור הזה למדה משפחתה של אווה בן הרוש שעלתה ארצה מצרפת לפני 15 שנה, כאשר ייבאה לארץ א הידע המקצועי והמסורת המשפחתית שלהם בניהול פטיסרי פריזאית כשרה לחלוטין. שם היה להם קל לשרת את לקוחותיהם מהקהילה היהודית במיטב המעדנים שהצרפתים אוהבים, במגוון טעמים ובשילוב ביניהם, בחומרי הגלם שהם רגילים להשתמש בהם ובגדלים ובמנות שהם אוהבים להגיש באירועים.

בישראל לקח להם זמן לגלות שלמרות שהם מציעים את הטוב ביותר עדיין ישראלים ייצמדו למה שהם מכירים וייקח להם זמן להתמסר למה שהציעה הפטיסרי הקטנה שהקימו באשקלון בשם “פסטל”.

 

מסורת משפחתית של טעם טוב

הסיפור מתחיל למעשה לפני 25 שנה, כאשר הוריה של אווה בן הרוש פתחו קונדיטוריה מעולה שהייתה הראשונה שהציעה מאפים כשרים לקהילה היהודית. הם הפכו לשם דבר לא רק בגלל הכשרות, כמובן, אלא משום שהמתכונים המשפחתיים שלהם היו מעולים וזכו להצלחה. כשעלו לישראל רצו לשחזר את אותה הצלחה, אבל גילו שלמרות שהישראלים אוהבים מאוד דברי מאפה יש להם עדיין כמה דברים שהיה עליהם לשנות בתודעה שלהם ושל הלקוחות המקומיים.

 

משפחת הפטיסרי הייתה רגילה למנות פריזאיות שמוגשות באירועים בצורת קייטרינג של מגשי אירוח. הגשת מגשי אירוח מתוקים או מלוחים לאורחי אירועים הם קונספט מוכר מאוד בחו”ל אבל לא היה כזה בישראל. כאן הישראלים אוהבים מאוד להסב ליד שולחן וארוחת מנות מלאה ורק אז ירגישו שהאירוע הוא הצלחה. כך שהפטיסרי החל לעבוד על הקונספט הזה כדי להוכיח לאנשים את היתרונות הנהדרים שיש במגשי האירוח שלהם.

“מגשי אירוח”, אומרת אווה בן הרוש, “הם מעולים לאירוח משום שבמגש אחד אפשר לתת לעורכי האירוע מגוון עשיר של טעמים כך שהוא מכסה הכל ועונה לצרכים של כולם. יש היום טרנדים קולינריים כמו טבעונות וצמחונות ולכן אנחנו מצליחים לתת מענה לכולם במגש אירוח מבלי שמישהו ירגיש בחוסר”.

 

להרגיל את החך הישראלי לחוויה הפריזאית

נוסף על כך, מגשי האירוח מציעים מנות קטנות מהרגיל בטעמים מיוחדים ומחומרי גלם מעולים שחלקם מיובא היישר מבלגיה, כך שאי אפשר להתווכח על כך שהאורחים מקבלים תמורה איכותית ומעולה. “בכל ביס הם מקבלים חגיגה ופיצוץ של טעמים וזה בדיוק ההבדל שבין המנות הקטנות שלנו לבין המנות הגדולות שישראלים התרגלו אליהן”, אומרת אווה. בכך היא מגלה גם עד כמה ההתחלה הייתה קשה משום שגם לקוחות הפטיסרי היו צריכים להתרגל לקונספט שאוכל משובח לא חייב לבוא במנות גדולות מדי אלא בדיוק במידה כדי ליהנות ממנו.

במקרה של פסטל הם דואגים לכך שכל האווירה מסביב תהיה צרפתית קלאסית ולא רק משום שחלק מעולי צרפת הם הלקוחות הנאמנים שלהם, אלא משום שהם רוצים להביא את החוויה הזאת גם לישראלים הוותיקים שלא מכירים זאת. הם נותנים שירות מלא כולל מלצרים וכלים ולכן הקייטרינג שלהם זוכה בתשבחות על הפינה הפריזאית הקטנה שהם מצליחים ליצור פה באירועים השונים.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

התלמידים באשקלון שבו למוסדות החינוך; ראש העיר סייר בישיבת ׳צביה׳ שספגה פגיעה ישירה

Share this on WhatsApp ראש העיר, תומר גלאם, פתח את הבוקר (ראשון) בסיור בישיבת ׳צביה׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.