קיבלו מלגה

אלפי סטודנטים מאשדוד ואשקלון קיבלו השבוע מלגות לימודים מתוכנית פר”ח אשר מתנדבים כחונכים לילדים בעיר

סה”כ העניקה פר”ח השבוע מלגות לכ- 20 אלף סטודנטים ברחבי הארץ בהיקף של 54 מיליון שקלים

השבוע הוענקו מלגות לימודים אלפי סטודנטים מאשדוד ואשקלון, על ידי תוכנית פר”ח.  המלגות הוענקו לסטודנטים לתואר ראשון ושני, הלומדים באוניברסיטאות ומכללות באזור ולוקחים חלק בתכניות חונכות אישית או קבוצתית עם ילדי העיר על בסיס קבוע. סך הכל העניקה פר”ח השבוע מלגות בהיקף של 54 מיליון שקלים לכ- 22 אלף סטודנטים ברחבי הארץ .

במסגרת פרויקט החונכות מתקיימים מספר מסלולים, ביניהם, ההתנדבות בבתי הספר היסודיים כוללת מפגשים “אחד על אחד” עם ילדים מכיתות ב’-ו’, בד”כ בביתו של התלמיד. מטרת הפעילות היא לקדם את החניך בהיבט הרגשי החברתי והלימודי, באמצעות בילוי משותף, הדרכה, תמיכה, העשרה ועזרה לימודית. החונך משמש אח בוגר ומודל לחיקוי עבור הילד. חונכות אישית בחטיבות הביניים ותיכון מיועדת לתלמידים הזקוקים לעזרה לימודית ואו חברתית ורגשית. מלבד הסיוע הלימודי, החונך משמש דמות לחיקוי ואח בוגר. כמו כן, ישנם סטודנטים שחונכים אישית ילדים הלומדים במסגרות החינוך המיוחד, כולל בבתי ספר להפרעות תקשורת, שיתוק מוחין, פיגור קל ועוד.

אלון גלרון, מנכ”ל פר”ח מוסר: “מדי שנה אלפי סטודנטים מאשדוד ואשקלון מעורבים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לקשר, תמיכה וטיפוח אישי, ומכאן  לתרומה רבה למען הקהילה באיזור. תרומתה של התכנית רבה הן לחניכים והן לחונכים ואנו מאמינים כי הקשר האישי הוא זה שיוביל לשינוי, וכי הערנות למצוקות ולבעיות הקיימות בחברה הישראלית, שאותה מפתחים הסטודנטים תוך כדי פעילותם בפר”ח, מהווים צעד חשוב לפתרון ולצמצום הפערים החברתיים במדינה. החונכות מהווה הזדמנות  פז לכל חונך להיתרם ולהתפתח באופן אישי, לפתח כישורים ומיומנויות הרלוונטיים לאישיותו ולבחון סוגיות ערכיות הקשורות לעולמו”.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

ביקור השר באשקלון

Share this on WhatsApp שר העלייה והקליטה אופיר סופר בביקור באשקלון הבוקר, חמישי, 27.04.2023, הגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.