שתה נהג וקיבל עונש קל

צעיר מאשקלון שנתפס עם כמות אלכוהול גדולה פי למעלה מ10! מהמותר בחוק בעת הנהיגה, יקבל שלושה חודשי שלילה בלבד. את הצעיר ייצג עורך הדין רובי גלבוע
לפני מספר חודשים, בעת ששהה הצעיר באילת, יצא מבילוי לאחר ששתה כמות גדולה של אלכוהול. כל זה לא הפריע לו לעלות על ההגה ולנהוג לדרכו. לרוע מזלו לאחר נסיעה קצרה נעצר לבדיקת ינשוף על ידי שוטרי משטרת התנועה של תחנת אילת. השוטר שעצר אותו נדהם לגלות כי לא רק שהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול, אלא שכמות האלכוהול בדמו, עצומה. החוק מתיר לנהג צעיר לנהוג עם 50 מ”קג אלכוהול בדמו, כאשר מי שנתפס עם כמות גדולה מכך, נחשב כנוהג בשכרות, על פי החוק רישיונו נשלל אוטומטית ל30 יום רכבו מוחרם והוא עומד למשפט.
בדמו של הצעיר היו לא פחות מ730 מק”ג אלכוהול, כמות של למעלה מפי 13!! מהמותר. השוטר ההמום, שלל במקום את רישיונו של הצעיר ורכבו הוחרם. למחרת פנה הצעיר מאשקלון לעורך הדין רובי גלבוע – מומחה למשפט פלילי ודיני תעבורה – בבקשה כי יסייע לו. נגד הנהג הוגש בתחילה כתב אישום בגין נהיגה בשכרות עבירה שהעונש המינימאלי עליה הוא שנתיים פסילת רישיון. עו”ד גלבוע שמצא כשלים בראיות, הביא לכך שכתב האישום תוקן, והצעיר הואשם בסעיף קל יותר של עבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, שהעונש המינימאלי בגינו הוא שלושה חודשי שלילה בפועל.
בפסק הדיון שניתן לאחרונה בבית המשפט לתעבורה באילת, קבעה השופטת רבקה שוורץ כי “בית המשפט זוקף לזכות הנאשם את ההודיה”, וגזרה עליו עונש של שלילת רישיון לשלושה חודשים. כאמור העונש הקל ביותר האפשרי בגין אישום זה, (מלבד השלילה המיידית לאחר האירוע של 30 ימים), קנס של אלף שקלים, ושלילת רישיון של חודשיים על תנאי למשך שנתיים, במידה ויבצע עבירה דומה.
לזכותו של הצעיר יצוין שהוא לא שכח להודות לעורך הדין גלבוע ואף לציין כי הלקח נלמד, “אני רוצה לפרגן לעורך דין תותח שפשוט מגיעה לו תודה ענקית”, רשם הצעיר בדף הפייסבוק “חשוב לציין שהלקח נלמד כמובן!”.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

ניצלה את ניצול השואה

Share this on WhatsApp פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בב”ש כתב אישום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.