איך נשמור על מצבר הרכב

אם יש רכיב חשוב ברכב הוא המצבר. אז נכון, הגלגלים הם שמניעים את הרכב הכבד, הבלמים והגז שולטים במהירות וההגה מכוון אותנו למקום שאליו אנו רוצים להגיע, אך בלעדי המצבר איננו יכולים לזוז לשום מקום. מצבר הרכב הוא המעניק לו את כוח התנועה החשמלי אשר גורם לפעילות המנוע, ולכן חשמלאים מציעים שירותי מצבר עד הבית, מכיוון שהם יודעים כי כשאתם לא יכולים להתניע את הרכב, אתם גם לא תוכלו להגיע למוסך. עם זאת, תמיד אפשר להקדים תרופה למכה ולשמור על מצבר תקין.

                             

עשה ואל תעשה במצבר

עשה

  • בצע בדיקה תקופתית – חשוב לבדוק את המצבר מדי תקופה, רצוי במרווחים של שלושה חודשים בין בדיקה אחת לרעותה. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי, אך אם אינכם בטוחים במה שאתם עושים, פנו לטכנאי רכב מקצועי.
  • התאמת מצבר לרכב לפי סוג – ישנם מצברים בעלי קיבולת של 60 אמפר המיועדים לרכבים קטנים, וקיימים גם מצברים לרכבים מאסיביים יותר של 80 אמפר. חשוב להתאים את המצבר לסוג הרכב הנכון. כמו כן, יש צורך להתאים את המתח לסוג המצבר, אשר נע בדרך כלל בין 6 ל-12 וולט. מצבר בעל מתח נמוך מדיי עלול להינזק ולפגוע ברכב, ואילו מצבר בעל מתח גבוה מדי צורך כמויות מים גדולות.
  • לבחור מצבר איכותי – אם אתם מתכוונים לרכוש מצבר חדש, השאלה הגדולה העולה על שפתכם היא “כמה זה עולה?” לפני שאתם מתכוונים לחסוך בכסף על המצבר חשבו שוב. מצבר בלתי עמיד ובלתי איכותי עלול להתקלקל בקלות ולגרום לתקלות מיותרות. כדי להימנע מעגמת נפש, מומלץ לבחור מצבר איכותי שיש עליו אחריות ומיכה בעת הצורך.

אל תעשה

  • לא להשאיר אורות דלוקים – כל נהג חדש וצעיר חווה את התקלה הבלתי נעימה של התרוקנות המצבר, כאשר הוא שוכח לכבות את אורות הרכב. ברכבים חדישים יותר מותקנת מערכת המתריעה מפני אורות דלוקים, ובכך חוסכת את עגמת הנפש לנהגים.
  • לא להתניע את המנוע במשך זמן רב – גם אם אתם יוצאים לחופשה ארוכה ולא משתמשים ברכב, חשוב להתניע אותו בכל 4 ימים במשך כרבע שעה. התנעה זו מועילה לפעילותו התקינה של המצבר.
  • למזוג מים בלתי מזוקקים למצבר – אם אתם רוצים להתגבר על בעיית מפלס המים במצבר, חשוב להזרים מים מזוקקים בלבד שיגיעו למפלס של 3 מילימטר. שפיכת מים בלתי מזוקקים עלולה לגרום לבעיות מיותרות במצבר.

לבחור חשמלאי מקצועי

אם אינכם רוצים לבזבז את זמנכם בתיקון המצבר או שתיקון רכבים אינו הצד החזק שלכם, מומלץ לפנות לחשמלאי רכב מקצועי. חשמלאי מומחה יכול לספק שירותי מצבר עד הבית במקרה שבו אינכם יכולים להתניע את הרכב. תוכלו לקרוא המלצות על חשמלאים מקצועיים באזור מגוריכם, או להתייעץ עם האנשים הקרובים אליכם. סביר להניח שלפחות אחד מהם ביצע פעם תיקון רכב אצל חשמלאי במוסך, והוא יוכל להמליץ לכם על חשמלאי טוב.

זקוקים לשירות מצבר לרכב עד הבית באזור אשקלון ? פנו ללירון מצברים , התקנה והחלפת מצבר לרכב בבית הלקוח במחירים ללא תחרות!

 

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

בואו להתנדב

Share this on WhatsApp עיריית אשקלון יוצאת בקמפיין נרחב לעידוד ההתנדבות ליחידת החילוץ העירונית ׳מגן’ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.