עיריית אשקלון בעשרת הערים החזקות בישראל מבחינה כלכלית

המדד מעיד על עיריות בעלות פרופיל של חוסן פיננסי, מוסר תשלומים ויעילות הטוב ביותר; מדובר על זינוק של חמישה מקומות לעומת אשתקד

מנתונים שפורסמו היום (שלישי) על ידי חברת Coface Bdi שדירגה את היציבות הפיננסית של הרשויות המקומיות לשנת 2022, עולה כי עיריית אשקלון נמצאת בין עשרת הערים החזקות בישראל מבחינה כלכלית ופיננסית.

כמו כן, מהנתונים עולה כי אשקלון זינקה חמש מקומות למעלה, מהמקום ה-15 בשנת 2021 למקום ה-10 בשנת 2022.

המחקר של Coface Bdi בחן את כל אוכלוסיית העיריות והמועצות בישראל והתבסס על שימוש בשלושה מקורות מידע: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, דוחות כספיים של העיריות והמועצות ומאגרי המידע של חברת Coface Bdi.

על מנת לבחון חוסן פיננסי נבחרו מספר מדדים פיננסים המשקפים את יכולתן של עיריות ומועצות לעמוד בהחזר חובות. כמו-כן, נבנה מדד של יעילות פעילות שמשקף את יעילות התנהלות של עירייה או מועצה. מטרת העבודה הייתה לאתר את המועצות והעיריות בעלות פרופיל של סיכון עסקי, חוסן פיננסי מוסר תשלומים ויעילות הטוב ביותר. 

ראש העיר, תומר גלאם: ״גאים להיות בעשירייה הראשונה של הרשויות המקומיות היציבות בישראל מבחינה כלכלית. זהו זינוק של חמישה מקומות מהשנה שעברה. על אף האתגרים הרבים עמם מתמודדת אשקלון, הקמת פרוייקטים חדשים בכל תחומי החיים ופיתוח תשתיות חדשות ושדרוג קיימות, אנו שומרים ומחזקים את האיתנות הכלכלית של הרשות. אנו מתנהלים ביעילות ומבטיחים שכל התוכניות והפרוייקטים עליהם אנו עמלים, יעמדו במסגרות התקציב שקבענו ויצאו אל הפועל״.

צילום: אדי ישראל.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

סוכות באשקלון – פסטיבל מסע בזמן

Share this on WhatsApp הפסטיבל – שיתוף פעולה של עיריית אשקלון, רשות העתיקות והמועצה לשימור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.