לרגל העליה לליגה הארצית של קבוצת הבוגרים של א.ס אשקלון – ראיון מיוחד עם מאמן הקבוצה – עידן דניאל

אחרי 8 שנים שאגודת א.ס אשקלון דשדשה בליגה א’, החליטו מנהלי האגודה לבנות קבוצה שתתחרה על העלייה לליגה הארצית. כבר במשחקים הראשונים הרגישו שמשהו מיוחד קורה בקבוצה, והסוף כבר ידוע.

לשם כך ראיינו את המאמן עידן דניאל, שהיה אחראי על העפלה לליגה הארצית.

ספר לנו על א.ס אשקלון

יש לנו באגודה 450 שחקנים, וצוות של 12 מאמנים אשקלונים שאת רובם גידלנו וטפחנו באגודה, וכיום הם מהטובים באיזור הדרום. יש לנו את ליגת העל לבתי ספר במקיף א’ שנותנת המון גאווה לעיר שלנו ועכשיו גם את קבוצת הבוגרים שעלתה לליגה ארצית ותתן מענה לילדים המוכשרים שאנו מגדלים.

מה גרם לכם לקבל החלטה לעלות ליגה?

המטרה הראשונה שלנו הייתה להקים מחלקת נוער מפוארת ברמה ארצית. אחרי שהשגנו את המטרה הזו, היינו צריכים לשמר את השחקנים שלא ראו בקבוצה הבוגרת אופק מקצועי ולבנות מסגרת שתתאים ליכולות שלהם. אין ספק שמחלקת נוער כמו שלנו חייבת קבוצה בוגרת מקצועית יותר.

במה הייתם שונים משאר הקבוצות?

היינו מאוד מגובשים כקבוצה, אווירה משפחתית ועם גאווה אשקלונית אמתית. לא פעלנו מתוך אגו, וכולם הבינו שהמטרה לעלות ליגה היא מעל הכל. בסיס הקבוצה היה של שחקנים שגידלנו במחלקת הנוער, שרץ איתנו כבר שנים והכיר את השיטה והערכים שהנחלנו. כולם עבדו מאוד קשה ונתנו מ-100% מעצמם, לא היה לנו ספק שאנחנו ראויים ויכולים לעלות ליגה. 

מה הן השאיפות לעונה הבאה? האם אתה תמשיך לאמן את הקבוצה?

אני אמשיך לאמן את הקבוצה. השאיפה שלנו היא לבנות קבוצה תחרותית טובה, תוך שמירה על השלד האשקלוני. אנחנו רוצים להמשיך להסב גאווה לעיר שלנו, ולהוכיח שעם עבודה קשה השמיים הם הגבול.

איך אתה מגדיר את היחסים שלכם עם העירייה כאשר רוב המשאבים הכספיים הולכים לקבוצה אליצור אשקלון?

לא תמיד היה קל, אבל עכשיו אנחנו יכולים לומר שיש לנו יחסים טובים עם עיריית אשקלון. מחזיק תיק הספורט מר דורון נקשרי זמין בשבילנו והוא גם הוא בדעה צריך לחזק את מחלקות הנוער והילדים בעיר. מנהל מחלקת הספורט מרסלו בורדמן גם הוא שותף פעיל ויודע להעריך מקצוענות. אני מאמין שכבר בשנה הבאה נראה שיפור רציני במחלקת הנוער שלנו.

מה אתה חושב על ההתנהלות של אליצור אשקלון ומי היית עושה אחרת?

לא מתפקידי לבקר התנהלות של אגודות אחרות, אני מתמקד תמיד באגודה שלנו ואיך לעשות אותה טובה, גדולה ואיכותית יותר בכדי שתתמודד מול קבוצות הכדורסל הטובות בארץ.

אנחנו יודעים שנגיף הקורונה פגע בהמון אגודות, איך אתם שרדתם את התקופה הקשה הזו?

ללא ספק וירוס הקורונה פגע מאוד באגודות הספורט ואנחנו חלק מהן. בערים השונות העיריות ידעו לתת כתף ולעזור לאגודות לשרוד את המשבר הזה, אצלנו זה עוד לא קרה. יש לנו אחריות גדולה כלפי המאמנים והילדים שלנו ולמרות המצב הקשה אנחנו לא משאירים אף אחד מאחור, אני מקווה שהעירייה תפגין אחריות ותסייע לנו לשמור על הפעילות השוטפת של האגודה.
שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

2,567 ילדים החלו היום כיתה א׳ באשקלון

Share this on WhatsApp34,156 תלמידות ותלמידים פתחו הבוקר את שנת הלימודים באשקלון; 2,567 מהם עלו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.